Pinčle na potulkách Slovenskom

Hľadať

Jakub Kránitz, predseda klubu Priatelia Veteránov Hamuliakovo, dal dokopy partiu srdciarov, tí nakopli Pinčle a vyrazili do sveta.

Text: Samuel Vanko Foto: účastníci zájazdu a ich obdivovatelia

Vzhľadom na schopnosti pinčlov “ne”počítať kilometre je odhad najazdu medzi 600 – 800 kilometrov, v závislosti od miesta štartu. Gro cestovateľov však začalo jazdu v centrále klubu v Hamuliakove, odkiaľ prešli na jeden záťah do Piešťan, do múzea Jána Horňáka, organizátora piešťanských Zlatých stúh. Druhá etapa končila v Považskej Bystrici, kde pelotón dvojtaktov privítal Klub historických vozidiel Považie a výletníci si pozreli motocykle považských strojární. Odtiaľ sa vydali do Manínskej tiesňavy.

Inzercia

V tretej etape si motorkári boli pozrieť terchovského plechového Jánošíka od akademického sochára Jána Kulicha. Z Terchovej sa šestica mladých jazdcov vrátila cez Rajecké Teplice, Fačkovské sedlo a pokračovali ďalej na juh Slovenska do Hamuliakova, kam dorazili v piatok.

Pinčlom sa nevyhli drobné poruchy, no hrdinom výletu sa jednoznačne stal najmladší účastník s ešte horúcim vodičským oprávnením Leo P., ktorý si zaknihoval tri defekty a jeden drobný šmykľavý zážitok.

Inzercia