Popod Malé Karpaty Tatrou 603

Hľadať

I_malokarpatska_14

V upršanú sobotu 16. júla 2016 sa konal prvý ročník Malokarpatskej Tatra Veterán rely, ktorú zorganizovali spriatelené zoskupenia Veterán Tatra Club Šenkvice a Veterán Tatra & Army Club Lozorno.

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia
REKLAMA NA VOMACKU TRICKA

A práve organizátorské spojenie lákalo, čo sa odrazilo na skvelej účasti. Napriek nepriazni počasia, ktoré dažďom a chladom skúšalo posádky už od skorého popoludnia, prešlo cez štartovaciu čiaru na futbalovom ihrisku v Lozorno 52 historických automobilov a 16 historických motocyklov. Účasť kladne hodnotili aj organizátori. „Skutočne nás to príjemne prekvapilo. Je to veľká výzva aj do ďalších ročníkov. Verím, že účastníci budú s programom a traťou spokojní,“ povedal Martin Binder, predseda združenia Veterán Tatra Clubu Šenkvice.

Akcia dvoch klubov vzbudila aj našu pozornosť. Vytiahli sme preto z redakčnej garáže krásnu Tatru 603 z roku 1964, poskladali zmiešanú posádku zloženú z redakcií Vintage District a Veterán SK a naživo išli podporiť prvý ročník zaujímavého stretnutia.

Celé podujatie vyvrcholilo v konečnej stanici na námestí v Šenkviciach a spokojnosť s priebehom dňa neskrýval ani Ján Haramia, spoluorganizátor za Veterán Tatra & Army Club Lozorno: „Nečakali sme, že sa na prvom ročníku zíde toľko „tatrovákov“, radosť pozerať sa na všetky tie nádherné autá.“
Veru, stretnutie to bolo vydarené. Prišli posádky z okolia i z Českej republiky. Ani letná búrka nekazila náladu a účastníci sa v neskorých večerných hodinách spokojne rozliezali domov, schovať do garáží historické vozidlá a pripraviť ich na ďalšie a ďalšie podujatia.

Najkrajší motocykel: BSA z roku 1930, Patrik Sucháň, Palárikovo (SR)
Najkrajší automobil Tatra: Tatra 52 carosserie Sodomka, 1932, František Vodica, Přerov (ČR)
Najkrajšia renovácia: Tatra 138 NT, vojenský ťahač, 1964, Jozef Stančiak, Bratislava (SR)
Najvzdialenejší účastník: Rudolf Unczeitlik s Tatrou 54, 1932 (ČR)
Najstarší vodič a účastník relly: Jiří Adler s Tatrou 600 Tatraplan, 1950 (ČR)

[flagallery gid=47 skin=optima_jn]

Inzercia