Porsche 356, vrchol zbierky?

Hľadať

Porsche 356 Vilko 02

Začalo sa to nevinne. Spustil to jediný Mercedes a začali sa diať veľké veci. Postupne k nemu pribudol ďalší a potom ďalší a ďalší.

Viliam veľmi rýchlo identifikoval svoju novú vášeň a zalovil vo svojich dávnych spomienkach. Pátral, hľadal a našiel tam Porsche 356 ako tróni nad autami z malej drevenej poličky, pozerá sa na jeho detský svet a vkráda sa mu do nevinných detských snov.

 
Inzercia

 

Vedel, že ak má niečo ozdobiť, hoci len. začínajúcu zbierku, bude to slávny výtvor fenomenálneho Ferdinanda. Rozhodnutie to bolo pevné a Viliam je húževnatý chlapík, ktorý bol rozhodnutý ten svoj vyvolený automobil doviezť napríklad aj z konca sveta. Ako sa pri pozvoľnom hľadaní ukázalo, až tak ďaleko nebude musieť ísť. Objavil ho v USA a k nám si ho nechal doviezť v kontajneri.

Veľký plechový balík prišiel do Rakúska a v ňom sa usmievalo trocha ošumelé Porsche vo verzii kabriolet. Možno by z 356 bol krásny múzejný povaľač, no v tejto garáži to ide celkom inak. Teraz stojí odstrojené a čaká na kompletnú renováciu, aby opäť rozpovedalo príbehy, ktoré za viac ako 50 rokov zažilo na amerických cestách. Držíme palce.

Prečítajte si tiež
Tajomstvá múzea Porsche

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia