Porsche na Mille Miglia nesmie chýbať

Hľadať

Porsche na MM 2015 03

Pre automobilku Porsche je účasť na rôznych historických automobilových podujatiach veľmi dôležitá. Porsche si vzťah klientov k historickým modelom značky priam uctieva.

Text: Iľja Savoj Foto: Markus Leser

Kto bol v Stuttgarte v múzeu Porsche, určite si všimol, že na prízemí je presklený autoservis, v ktorom sa úzkostlivo starajú o exponáty. No z času na čas sa tam ocitnú aj automobily, ktorých poslanie je iné, než len stáť a udivovať návštevníkov. Odborní mechanici tam pripravujú historické vozidlá na súťaže ako Mille Miglia. Ani na tomto ročníku legendárnych pretekov tím Porsche nechýbal.

Na štarte sa pravidelne ukáže viac ako 10 vozidiel značky Porsche, ktoré spadajú do hlavnej súťaže – teda ich rok výroby je medzi 1927 až 1957. Do ich kokpitov si zväčša sadajú slávne osobnosti alebo vysokopostavený manažéri firmy. Napríklad jednou z posádok pred troma rokmi boli: predseda dozornej rady Dr. Wolfgang Porsche a jeho syn Ferdinand. Jazdili na modeli Porsche 356 Speedster 1500 z roku 1955. V tom istom roku osedlali Porsche 356: pretekárska legenda Jacky Ickx s Karl-Friedrichom Scheufele a generálny riaditeľ spoločnosti Chopard. V tom roku sa v cieli objavilo aj jedno z najúspešnejších pretekárskych Porsche tých čias, model 550A Spyder z roku 1957.

Inzercia