Prekvapenie v Hamuliakove

Hľadať

Tradične druhý septembrový víkend sa konalo Stretnutie priateľov auto − moto veteránov, zraz, ktorý z roka na rok rastie a láka čoraz viac účastníkov. Medzinárodná účasť bola tento rok vyšperkovaná skvostmi patriacimi k tomu najlepšiemu na Slovensku.

Text: Samuel Vanko Foto: Sára Baranová, Erika Mošková

Páči sa Vám naša práca, radi si spríjemnite voľný čas čítaním hodnotných článkov, prezeraním fotografií, či sledovaním videí? Fascinujú Vás klasické automobily, staré motocykle, bicykle, zabudnuté príbehy, cestopisy a rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi? Podporte projekt Veterán SK & Vintage District Magazine sumou 1,90 €. Ďakujeme

Do priestorov klubu prišla replika Bugatti 57 Atlantik, nádherný Jaguar E-Type, ukázal sa veľmi pekne zrenovovaný Ford F100, Porsche 912 Targa, nechýbala československá klasika MB 1000, Škoda 100, malá aerovka „Cililing“ alebo Tatra 603 v pretekárskej verzii. Medzi najzaujímavejšie vozidlá patril aj Mercedes-Benz W143 230 z roku 1937. Nechýbali vojenské Tatry, medzi ktorými jednoznačne kraľoval kolos 813.

Súčasťou zrazu býva každoročne krátka spanilá jazda. Tento rok viedla kolónu vizidiel z Hamuliakova do Ivanky pri Dunaji, kde bola pre účastníkov pripravená prechádzka po novootvorenom múzeu veteránov Oldtimer Gallery. Bohatá zbierka nadchla dokonca aj deti. Československé legendy v rôznych stavoch vytvorili dych berúci exkurz hlboko do minulého storočia.

Objednať Veterán SK 10/2023 <<<<<< TU

Zraz sa za ostatné roky preslávil aj neutíchajúcimi večernými dozvukmi: hudobným programom. Návštevníci aj z neveteránskej obce majú možnosť vidieť folklórne vystúpenia, koncert skupiny Los Brados, a tento rok bola prekvapením programu Dara Rolins, ktorá dav v Hamuliakove doslova rozvášnila.

Do Hamuliakova prišlo 80 posádok. V pelotóne vozidiel jazdili aj motocykle, ktoré majú v Hamuliakove inak svoj vlastný zraz. Rôznorodosť zúčastnených áut bola fascinujúca. Videli sme predvojnové vozidlá, napríklad Cililing alebo dvojicu luxusných Bugatti, nadchla sovietska, nemecká i americká automobilová výroba. Spojenie párty a zrazu predstavuje zaujímavý koncept a v Hamuliakove funguje na jednotku. Z redakcie držíme palce pri príprave ďalších ročníkov.

Predplatné printového vydania magazínu VETERÁN SK

Inzercia