Pretekárske veterány na škole smyku

Hľadať

slovakia-ring-0600

V nedeľu 27. septembra 2015, za krásneho jesenného počasia, sa v areáli Slovakiaringu-Centre bezpečnej jazdy konalo tretie stretnutie Priateľov pretekárskych automobilov spojené s jazdou pravidelnosti (už aj medzinárodné – medzi slovenskými účastníkmi bol aj pán Tardy z maďarského Škoda klubu).

Účastníci si mohli vyskúšať jazdenie na trochu netradičnom okruhu, ktorý bol vytvorený medzi tréningovými sekciami Centra bezpečnej jazdy. „Bolo to niečo úplné iné ako jazdiť na klasickom okruhu,“ komentovali akciu pretekári Marian Rajnoha spolu s Vladimírom Friedlom , ktorí majú asi najviac skúseností s jazdou na klasických okruhoch. Ďalší prítomní „kopciari“ P. Gallo, J. Mesároš či L. Kozmann, ale aj ostatní účastníci s pretekármi súhlasili.

Víťazom jazdy pravidelnosti sa stal V. Friedl na Nissane Sunny GTi s rozdielom časov v dvoch meraných kolách 0,02 sek. Na druhom mieste sa umiestnil O. Kántor na vozidle
Lada VFTS s rozdielom časoch 0,03 sek. Tretí skončil L. Kozmann na vozidle Fiat Seicento Sporting s rozdielom časov 0,09 sek.

„Myslíme si, že takéto stretnutia sa oplatí opakovať aj na budúci rok,“ potvrdili všetci svorne, hlavne keď sa darí informovať širokú verejnosť o našom snažení aj cez facebook a internetové stránky zúčastnených. V neposlednom rade, keď pribúda medzi nami veteránskych pretekárskych vozidiel – ako napríklad teraz krásne BMW 1800 Ti pána Babinca.

Foto: www.bazala.sk
Ďalšie informácie na facebooku: Priatelia športových automobilových veteránov

Galéria

Inzercia