Pretekárske veterány znova v akcii

Hľadať

slovakiaring-5636

Zima skončila a s príchodom teplého jarného počasia stretli sa aj priatelia pretekárskych a športových automobilov znova na svojom stretnutí na Slovakiaringu –centre bezpečnej jazdy.

Text a foto: Marián Bazala

Inzercia
MarianBazala

Zatiaľ čo na veľkom Slovakiaringu trénovali pretekárske stroje s motormi s výkonom do 750 konských síl (551 kW) zo svetovej série, na malom okruhu centre bezpečnej jazdy jazdilo tiež takmer 750 konských síl,-no súčtom výkonov všetkých automobilov spolu.

Staré známe pretekárske tváre, ktoré sa stretávaju na obdobných stretnutiach ako Marián Rajnoha, Pavel Gallo, Oliver Kántor, Laco Kozmann a Jozef Pavlík už skoro dva roky, odštartovali už tretiu sezónu na „malom okruhu“ centra bezpečnej jazdy spolu s novými tvárami ako Ondrej Szilágyi s prekrásnou Lanciou Deltou Integrale alebo Patrik Žák s Fordom Puma.

Je to iné ako jazdenie na veľkom okruhu s dĺžkou 4 – 5 kilometrov, na štart do novej sezóny je však aj takýto kratší okruh veľmi vhodný. Obzvlášť keď sa na záver stretnutia uskutoční jazda pravidelnosti, kde nie je priorita maximálna rýchlosť, no pravidelnosť jazdy na dva merané okruhy.

V jazde pravidelnosti sa stal víťazom Oliver Kántor na vozidle Lada 2105 VFTS s rozdielom časov 0,32 sek. Druhý skončil Peter Babinec na BMW 1800 Ti s rozdielom časov 0,34 sek a na tretom mieste sa umiestnil Jozef Pavlík na Škode 130 RS s rozdielom časov 0,56 sek.

Iba pre zaujímavosť treba spomenúť, že na našich prvých stretnutiach boli rozdiely časov v desiatkach sekúnd. Zlepšujeme sa.

Pozrite si celú fotogaléru TU.


„Tešíme sa na ďalšie stretnutie“ potvrdili účastníci. Uvedené sa uskutoční v rámci svetovej veteránskej Rally v Piešťanoch – 11.Júna 2016 na letisku Pieštany.

Inzercia
retro copka_cut_cut

Inzercia