Príbeh z Bronxu

Hľadať

pribeh z bronxu

Film týždňa. Bronx Tale je rozprávka, exkurz do amerických dejín zmietajúcich sa v opratách mafie, ľudskej nenávisti aj medziľudských vzťahov.

Nie je to romantický príbeh, aj keď by sa to miestami mohlo zdať. Láska však v ňom zohrá obrovskú rolu, aj keď v tomto filme bude hlavnému hrdinovi na príťaž. Nie sú to mafiánske historky, aj keď jeden mafián ovplyvní hlavného hrdinu na celý život.

Film je režisérskou prvotinou Roberta De Nira, ktorý si v ňom aj zahral. Vo filme režisér rozohral viacero zaujímavých momentov a síce sa mu ich nepodarilo všetky dotiahnuť dokonca, film sa stal kultovou snímkou, ktorý poukazuje na problémy 60. rokov.

Nenásytná a drzá mafia vie zomlieť aj tých najslušnejších ľudí. Čo sa však stane, ak si pod ochranné krídla zoberie mladého chlapca? A ako sa k tomu postaví jeho tvrdo pracujúci otec? De Niro umne zmixoval viacero celospoločenských problémov a bez zbytočného sentimentu v nich nechá všetkých zúčastnených poriadne vymáčať. V tom sa v príbehu objaví láska. Láska černošky a belocha, do toho vnikne nenávisť jednej časti mesta proti druhej a koncert ukážky ľudskej zlosti sa môže začať.

Bronx Tale je oficiálne dráma, no nájdete v ňom viac. Je to návod na život? Nie tak celkom. Je to úchvatný príbeh, ktorý vám dá niekoľko dobrých životných rád, bez okolkov ukáže akí zlí vedia byť ľudia a ako často si nevážia cudzí i vlastný život.

Réžia: Robert De Niro
Kamera: Reynaldo Villalobos
Hrajú: Robert De Niro, Chazz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra, Taral Hicks, Kathrine Narducci, Joe Pesci, Joe D’Onofrio, William DeMeo, David Batiste,
Film je z roku 1993.

Pozrite si tiež
Taxikár a Robert De Niro z roku 1976

Ukážka

Test na výber priateľky

bazala kalendare 2016 A5

Text: Iľja Savoj

Inzercia