Prvomájová rely ušla škaredému počasiu len o vlások

Hľadať

Prvomajova veteran Tatra rely 2015 _ 01

Nie je dôležité, či ste oslavovali prácu alebo vstup Slovenska do EÚ, dôležitejšie je, či ste si deň užili. My sme sa boli pozrieť na Prvomájovú veterán Tatra rely. A nezmokli sme.

 

Najskôr to vyzeralo všakovako, no nakoniec sa nad Bratislavou počasie udržalo na uzde a strechy mohli ostať stiahnuté. Tohtoročná Prvomájová rely sa niesla v letargickom duchu. Nikto sa nikam neponáhľal a ak ste sa boli pozrieť na niektoré z parkovísk (pridŕžajúc sa oficiálneho programu), kde mali byť autá vystavené, mohlo sa stať, že ste ostali sklamaní. My sme si vybrali dva body záujmu.

Tradične sme boli pod Devínom, kde sa dobre parkuje, prehliadku si môžete obohatiť prechádzkou v peknej prírode alebo si sadnúť na nejaké nealko. V stanovenom čase autá začali pozvoľna prichádzať a trúsili sa akoby mimochodom. Keby sme boli náhodní turisti, ani by sme nemali pocit, že ide o organizovanú akciu.

Po dvoch hodinách potulovania sa pomedzi nové a staré autá, sme sa premiestnili do Lozorna. V areáli bývalých vojenských kasárni malo byť občerstvenie a ďalšia prehliadka vozidiel. Našťastie tam je múzeum a čakanie preto nebolo otupné. Aj sem autá prichádzali vo veľkých časových odstupoch a na správnu chvíľu ste museli čakať až priveľmi dlho. Najviac si rely užili zrejme samotní účastníci, ktorí si aspoň pojazdili a prevetrali svoje historické vozidlá. Zlú náladu a nervozitu sme medzi posádkami nezaregistrovali. Predsa len. Pustite si chytľavu „vypalovačku“ z 20. rokov a prestanete sa ponáhľať a pozerať na hodinky aj vy. Napriek tomu, že sme viac čakali, než sa kochali, autá, ktoré prišli stáli za tie dlhé prestoje.

 

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia