Prvý ročník Mercedes-Benz Festivalu

Hľadať

Mercedes-Benz Festival 1th 20

Na sklonku sezóny 2015 sa konal festival Hviezd, na ktorom nechýbal úchvatný pretekársky model Mercedes-Benz AMG CLK GTR.

Za festivalom sme museli ísť za hranice. Približne 1 400 kilometrov od nášho hlavného mesta a zhruba 30 kilometrov od Paríža na autodrom Linas-Montlhéry. Hneď prvý ročník sa predstavil v najlepšom svetle. Popri placatom AMG CLK GTR, ktorý kraľoval celej expozícii sa dali na trávniku vidieť ohromné skvosty. Bezpochyby si najväčší kus koláča odhryzli Pagody a SL 190, ktoré sa ani nedali poriadne spočítať. Presúvali sa po areáli, pribúdali, ubúdali, predvádzali sa. Model S 600 v dlhej verzii bol bez debaty najdlhším Medveďom v košiari a prvému ročníku dali hviezdu na čelo W111 kabriolet a niekoľko „Žehličiek“, ktoré vozili aj nezabudnuteľného Bobbyho Ewinga z nekonečného Dallasu.

Pokračovanie článku pod reklamou
Black Bill by VD_ban_small

Bolo to zaujímavé podujatie plné entuziastov všetkých vekových kategórií. Podľa účasti je vidno, že v garážach vo Francúzsku je toho o trocha viac než u nás, no ako hovoria domáci, „doma nesedíme a neleštíme, jazdíme takmer vždy. Aj do práce, do obchodu, do kina, preto si podobné stretnutie nenecháme nikdy ujsť.“

Text a foto: Samuel Vanko
Ochutnávka z galérie

CELÁ GALÉRIA

Inzercia