Renovácia obľúbeného Peugeotu 205 GTi

Hľadať

Peugeot oslavuje 210. výročie značky a pri tejto príležitosti otvoril svoju garáž, situovanej vedľa múzea Musée de l’Aventure Peugeot v Sochaux, novej aktivite. Nebude renovovať len kúsky z múzea, ale ich začne aj predávať. Prvým exemplárom, ktorý sa dočkal tejto značkovej renovácie sa stal legendárny hot hatch Peugeot 205 GTi s motorom 1,9.

Text: Samuel Vanko Foto: Peugeot

Čierne GTi je renovované v dielňach Aventure Peugeot a k slovu sa dostali mechanici, klampiari, čalúnnici, motorári… zapozerajte sa na fotky, toto nie je len umytie auta a zamaľovanie nejakej tej hrdzky. Pri renovácii boli použité dielce vyrobené priamo značkou Peugeot alebo tradičnými subdodávateľmi. Garáže Aventure Peugeot sa zamerali na vytváranie skladu, ktorý by dokázal pokryť túto bohumilú činnosť. A tam, kde nepomôže klasická výroba, Peugeot si chce pomôcť 3D tlačou.

Vozidlá, ktoré prejdú celou servisno-renovátorskou tortúrou budú niesť certifikát pravosti, udelený priamo automobilkou.

Od roku 2021 bude na platforme združenia www.laventurepeugeotcitroends.fr zriadený priestor venovaný renovovaným vozidlám s označením „Par l’Aventure PEUGEOT“. Po získaní štítku „kvality“ budú na tomto mieste k dispozícii aj súkromné ​​vozidlá.

Inzercia

Inzercia