Salon Rétromobile Paris v plnom prúde

Hľadať

Je to prvá naozaj veľká a dôležitá výstava historických vozidiel tohto roku. Začína sa Rétromobile v Paríži – koná sa v dňoch 8. až 12. februára.

Inzercia

Deň pred výstavou, počas večerných hodín sme nakukli za brány výstaviska a nakukli, čo všetko tam na nás čaká. Rétromobile ponúka prierez celým automobilizmom – od najstarších vozidiel, bicyklov a motocyklov, až po tie modernejšie či autá, ktoré na svoj status historického vozidla len čakajú. Jednému pavilónu dominuje spomienková výstava na ikonickú pretekársku skupinu vozidiel Group B, ktorá bola pre svoju brutalitu, ťažkú ovládateľnosť a pribúdajúce tragédie, zakázaná.

V Rakúsku predviedli nezabudnuteľné automobile skupiny B

V Paríži nechýbajú predajcovia interiérových doplnkov, vyrobených z dielcov automobilov, umelci, živiaci sa ilustráciami historických vozidiel, renovátori, veľkí zberatelia a domáce automobilky Peugeot, Citroen a Renault. Tým hrdo sekunduje Mercedes-Benz i Porsche.

Obrovský zážitok bude aukcia Artcurial. Vozidlá, ktoré budú na predaj už sú vystavené a je z čoho vyberať. Našli sme medzi nimi napríklad československú Jawu-Čezetu, takzvané Prasa. Očakávania sú od 7 000 do 10 000 eur.

Pozrite si veľkú fotogalériu z Rétromobile 2016.

Inzercia