Septembrové Fridays zaplnili parkovisko

Hľadať

Fridays 09

Sú už dlhoročnou tradíciou a vždy keď som v Bratislave, nechýbam tam. Fridays. Počas sezóny, od mája do septembra, každý prvý piatok sa majitelia, priaznivci a milovníci amerických či historických vozidiel, stretávajú na parkovisku petržalského nákupného centra Danubia. V septembri boli posledné tohtoročné, a tak som nabrúsil objektív a vybral sa na malý lov obrázkov.

Text a foto: Samuel Vanko

Každý piatok sa na tomto zraze venujem niečomu inému. Niekedy len tak pokukujem po autách a ukážem vám všetky, ktoré prišli, inokedy ma zaujmú detaily, interiéry či atmosféra. Namiesto áut tak doveziem do redakcie fotografie emblémov, volantov, oblúkov dverí, či ľudí, ktorí okolo áut postávajú. Keď som šiel na septembrové Fridays, dúfal som, že tam bude veľa ľudí. Mať ich všetkých, ako sú natlačení pomedzi autá, zaliati zapadajúcim slnkom, to by bola pekná a dôstojná fotografia za tohtoročnými piatkami. No bol tam modrý Chevy Impala a všetko bolo inak. Chodil som okolo neho ako obarený a snažil sa pomedzi zvedavcov nájsť aspoň nanosekundu, počas ktorej by som mohol dlhé kupé nerušene odfotiť. Veľmi sa nedarilo, desiatky ľudí, nezastaviteľne prechádzali okolo veľkého Američana a nedali mi žiadnu normálnu šancu. Nečudujem sa. Pozrite sa na prednú a zadnú kapotu – sú ako dva pinpongové stoly, obrovské krídla vzadu vyvolávajú rešpekt, rozľahlý interiér priam hypnotizuje. Keby toto auto videli šialení úradníci z hradného kopca, zrejme by zaviedli nový diaľničný poplatok – podľa rozlohy, ktorú auto zaberá. Impala je skutočne impozantné a v tomto prípade aj veľmi pekne udržiavané vozidlo.

Inzercia
REKLAMA NA VOMACKU TRICKA

Tak sa moje fotky zasekli pri Chevrolete a keď už slnko zapadlo, dostal som sa aj k ostatným návštevníkom. Bolo ich dosť, možno najviac za tento rok. Videli sme veľa nových áut, prišli aj noví zvedavci a návšteva, ten krátky, párhodinový výlet do americko-historického sveta sa skutočne oplatil.

Inzercia