Silverstone Classic má okrúhle narodeniny

Hľadať

Silverstone Classic

Jeden z najväčších festivalov historických vozidiel na svete, Silverstone Classic (31. júla – 2. augusta), oslávi svoje 30. výročie v nádhernom štýle, predstaví veľkolepú ukážku magických retro pretekov s tým najlepším, čo sa kedy zo sveta motoršportu na okruhu ukázalo.

Text: Samuel Vanko Foto: archív silverstone classic

Podujatie sa vďaka historickým automobilom vráti v čase do svojich začiatkov. Pripomenie najväčšie míľniky motoršportu, ktoré sa odohrali na okruhu od roku 1990. Opäť sa na trati ukážu autá, ktoré na okruhu zápolili roku 1990 – a neboli to veru mladé plechy.

Pred tridsiatimi rokmi mal festival dva dni a konal sa dva týždne po Veľkej cene Británie. Program počítal 12 pretekov vrátane prehliadok historických áut Grand Prix, 50-ročných športových automobilov, historickej Formula Junior, SuperSports a tiež FIA European Challenge pre historické turistické vozidlá.

Aj teraz príde množstvo ikonických automobilov, ktoré tvorili históriu: Alfa Romeo GTA, Jaguar Type D, Maserati 250F a slávne McLareny z epickej éry Can-Am. Títo všetci sa vrátia na Silverstone, dokonca poniektoré stroje budú šoférovať tí istí vodiči: John Pearson (Cooper Jaguar), David Cottingham (Ferrari 166 MM Barchetta), Ian Nuthall (Cooper Bristol), Simon Hadfield (Ford Lotus Cortina) a ďalší.

Podujatie je slávne na celom svete a nezabudnuteľný zážitok je čo i len prechádzka popri priľahlých parkoviskách, tobôž stráviť víkend v tom nádhernom motoršportovom kotli.

Viac informácií o podujatí a vstupenkách nájdete >>>>>>TU<<<<<<

Inzercia