Slávne hodinky Monaco sú späť

Hľadať

Original_Monaco_1969

Hodinár Tag Heuer počas ženevského autosalónu 2016 predstavil reedíciu modelu Monaco, ktorý bol uvedený na trh v roku 1969.

Text: Iľja Savoj, TH Foto: Tag Heuer

Tag Heuer Monaco boli pôvodne predstavené na dvoch miestach naraz. V Ženeve a v New Yorku, presne 3. marca 1969, ukázal švajčiarsky hodinár svoje prvé, vodeodolné automatické hodinky so štvorcovým puzdrom. V ponuke sa model Monaco vynímal. Ciferník v modrej metalíze, jasnočervená minútová ručička, zakrivené sklo a pozoruhodná korunka, umiestnená vľavo, čím Tag Heuer naznačil, že hodinky netreba naťahovať, vybočovali od estetických zvyklostí tradičného hodinárstva.

Inzercia

Nájdite si správnu čiapku k vášmu retro štýlu

Monaco, ktoré nesú meno diania pretekov Veľkej ceny F1, si veľmi rýchlo našli cestu na ruky pretekárov. Na horúcom asfalte debutovali v roku 1970, keď si ich zo sebou zobral Jo Siffert (prvý pretekár sponzorovaný Tag Heuerom). O rok neskôr ich hrdo niesol na ruke ikonický herec s benzínom v krvi počas natáčania Le Mans. Steve McQueen dal hodinkám význam, slávu a legendárnosť. „McQueen Monaco“ sú dnes vyhľadávaným kúskom na aukciách a patria k najimitovanejším modelom značky Tag Heuer.

CAW211P.FC6356 MONACO CALIBRE 11 PACKSHOT 2015

Znovuzrodené hodinky Monaco sú priamym potomkom originálu z roku 1969. Rovnaká veľkosť 39 mm, typická korunka na ľavej strane, modrý ciferník s dvoma bielymi číselníkmi, dátum umiestnený na 6. hodine, gravírované retro logo Heuer. Nechýbajú horizontálne indexy brúsené diamantmi a chronograf vodeodolný do 100 metrov. Tag Heuer sľubuje, že znalci by nemali byť sklamaní. Potešia nové zafírové sklo a otvorený zadný kryt, ktorý odhaľuje mechanizmus strojčeka.

Inzercia