Sledujte, ako renovujeme Porsche 356

Hľadať

porsche-356-rest-ve-02

V spolupráci s profesionálnou renovátorskou spoločnosťou Vehicle Experts sme sa pustili do znovuzrodenia Porsche 356, legendy, ktorá odštartovala senzačný príbeh nemeckej automobilky.

Text: Samuel Vanko Foto: Samuel Vanko, VE

Aby sme si spravodlivo rozdelili úlohy, každý bude počas renovácie robiť to čo vie najlepšie. Chlapci z Vehicle Experts budú renovovať a my budeme o tom písať. Keďže ide o komplexnú renováciu, práce budú trvať pomerne dlho, takže odhadujeme seriál renovácie až na zhruba jedenásť pokračovaní.

Inzercia
never-stop-riding-02

Pekne od začiatku
Skôr ako sa pustíme do rozoberania auta, zháňania chýbajúcich častí, brúsenia a zvárania, pozreli sme sa bližšie na vozidlo, ktorého znovuzrodenie budeme sledovať. Do rúk renovátorov sa dostalo Porsche 356 z roku 1956 a ide o jeden z prvých modelov, ktoré sa dnes zháňajú už poriadne ťažko a keď ich nájdete, ceny sú vystrelené veľmi vysoko.

Auto sa našlo, no nebola to jediná zložitá vec, tých je oveľa viac. Keďže vozidlo bolo odstrojené a bez farby, renovátori museli zistiť, ako vlastne vyzeralo, keď vyšlo z fabriky. V tom čase však počítače neexistovali tak ako dnes a nič sa nearchivovalo v elektronickej forme. Florian Scheuer, majiteľ spoločnosti Vehicle Experts, preto dostal detektívnu úlohu. V polovici minulého storočia sa informácie ručne vpisovali do záznamov, no často sa stalo, že niektoré detaily jednoducho zabudli zapísať. A tak „naše“ Porsche 356 nemá v archíve zaznamenanú farbu exteriéru a ani interiéru. Bude teda na novom majiteľovi, aby si vybral niektorú z dobových farieb.

Chcete vedieť ako príbeh pokračuje? V každej dobrej trafike nájdete magazín Veterán SK 11/2016 a v ňom si článok prečítate celý. Ďakujeme, že nás čítate.

Inzercia