Speed zone

Hľadať

Speed Zone 01

Úvodná scéna filmu dostane všetkých automobilových maniakov. Lamborghini Countach nedostihnuteľne uteká policajtom a kamera nie je skúpa na detailné zábery auta. Máte chuť na automobilovú naháňačku z konca 80. rokov?

Inzercia

Film týždňa je z prostredia ilegálnych pretekov, policajných naháňačiek, férových i neférových hier, veľkých peňazí, búračiek a strachu na sedadle spolujazdca. Žiadne veľké umenie, téma, ktorá sa objaví niekoľkokrát za dekádu a vždy si nájde pár desiatok miliónov fanúšikov. Autá a zvlášť rýchle autá vždy fascinovali a preto sa im filmári nikdy nevyhýbali. Speed Zone z roku 1989 je jeden z príkladov.

Réžia: Jim Drake
Kamera: Robert Saad
Hrajú: John Candy, Donna Dixon, Matt Frewer, Joe Flaherty, Tim Matheson, Mimi Kuzyk, Melody Anderson, Shari Belafonte, Art Hindle, Peter Boyle, John Schneider, Jamie Farr, Lee Van Cleef, Eugene Levy, Brooke Shields,
Film je z roku 1989

Hlavnou témou Speed Zone sú ilegálne preteky Cannoball, ktoré štartujú vo Washingtone a končia v celebritnom Los Angeles. Víťaz má dostať 1 milión dolárov. Samozrejme, že vyhrať preteky je snom každého zúčastneného pretekára a podľa toho sa prihlásení aj správajú.

Filmári si veľa námahy s vymýšľaním alterega pre hercov nedali, a tak si atlét, držiteľ desiatich olympijských medailí Carl Lewis zahral sám seba, rovnako aj boxer Michael Spinks a tiež Brooke Shields, známa kráska z filmu Modrá lagúna – Brooke za rolu vyhrala cenu za najhorší herecký výkon. Vlastne ani film ako taký veľa chvály od kritikov nepozbieral. Preto prepáčte tento výber, ale tie autá si nomináciu na film týždňa určite zaslúžia.

Pozrite si tiež

Champion otvoril Kirkovi Douglasovi dvere do veľkého sveta filmu.

Vo filme sa popri oranžovom Countach objavia aj ďalšie automobilové zázraky – svoje svaly ukazuje napríklad Jaguar XJ-S či Ferrari Daytona Spyder. Áno, pekné autá za pozretie určite stoja. Ak vám to teda bude stačiť. Inak je to obohraná a opozeraná téma, ktorej spracovanie ani nič nové do filmového sveta neprinieslo. Ak teda nemáte odvahu si Speed Zone pozrieť, mohli by ste vydržať aspoň úvodnú scénu. Lamborghini vám nedá dýchať.

Iľja Savoj

Inzercia