Štartuje Mille Miglia

Hľadať

Mille Miglia 2015

Koniec mája patrí jednému z najlegendárnejších veteránskych podujatí sveta. V Taliansku sa konajú preteky Mille Miglia (19. 22. máj 2016), motoristický sviatok, pútajúci na seba púta obrovskú pozornosť.

Text: Samuel Vanko Foto: MM

Z talianskeho mesta Brescia do Ríma a späť, v plnej premávke, po cestách lemovaných zvedavcami, cez mestá plné ľudí. Ošiaľ, ktorý každý rok prebudí množstvo automobilových fanúšikov po celom svete, Taliani ním žijú ako len oni dokážu, celebrity za volantom, aktívni aj oddychujúci pretekári, zberatelia preháňajúci svoje skvosty po legendárnej trase a obrovská tolerancia miestnej autority, obyvateľov a ostatných účastníkov dopravy. Presne taká je Mille Miglia. Vtiahne vás do víru pretekov, ktoré skončili svoju oficiálnu púť v roku 1957. Tridsať rokov sa na stupňoch víťazov menili legendárne mená ako Campari, Nuvolari, Caracciola, Marzotto, Ascari, Stirling Moss a ďalší.

Inzercia
REKLAMA NA VOMACKU TRICKA

Od roku 1977 sa Mille Miglia jazdí opäť, no už ako historické preteky. Mille Miglia sa právom radí k pretekom ako Monte Carlo Historique, Targa Florio, Peking – Paris, Le Mans Classic či Carrera Panamericana. Medzi všetkými svetovými podujatiami však Mille Miglia svieti podobne, ako Ferrari medzi športovými autami a je označovaná ako najkrajšie preteky na svete.
Na preteky sa môžu prihlásiť len vozidlá vyrábané v rokoch 1927 – 1957.

Program a trasu nájdete pod videom.

Oficiálne video z roku 2015

Mille Miglia Program 2016

Route MM 2016

Inzercia