Strážené talianske dedičstvo

Hľadať

V súčasnosti to s produkciou automobilov v Taliansku nevyzerá úplne ružovo, no kedysi… našťastie na svoje korene nekašlú a o dedičstvo sa dobre starajú

Koncern FCA aktívne chráni históriu
Je to už päť rokov od momentu, keď koncern FCA, ktorý pohltil aj značky Alfa Romeo, Fiat, Lancia a Abarth, začal programovo koncentrovať, chrániť a zveľaďovať dedičstvo týchto talianskych legiend. Ako FCA píše vo svojich materiáloch, bez poznania a zachovania histórie nebude poznať svoju budúcnosť. Pod názvom FCA Heritage organizuje vzdelávacie, športové, kultúrne aktivity a v roku 2019 to všetko koncern skryl pod strechu priemyselného komplexu Mirafiori. Za ostatných päť rokov spoločnosť nadviazala významné partnerstvá s najslávnejšími múzeami na svete s cieľom vytvoriť neoceniteľnú výmennú sieť. Dôkazom sú dočasné pôžičky pre londýnsky dom Victoria & Albert Museum, francúzske múzeum National de la Voiture, do múzea Triennale v Miláne, do technického múzea v Sinsheime a ďalších.

Okrem vystavenia v najslávnejších múzeách na svete sa FCA Heritage objavila aj na najväčších autosalónoch v Európe, Amerike i Ázii. Celkovo v 20 krajinách. Vidieť sme ju mohli napríklad na: Goodwood Festival of Speed, Targa Florio (tam sa zaskvela Alfa Romeo Giulietta SZ), Concours d’Elegance či na japonskom hrade Nijō v Kjóte, kde FCA priviezlo Alfu Romeo 1900 C52 Coupé „Disco Volante“. Spoločnosť nechýbala ani na ostrove Amelia s monopostom Brabham BT45 a motorom Alfa Romeo.

Inzercia