Súťaž elegancie sa presunula k Villa Erba

Hľadať

Concorso pred Villa Erba

Druhý deň veľkolepej exhibície a súťaže elegancie sa premiestnil o niekoľko stoviek metrov ďalej, do exteriérov Villa Erba.

Rovnako, ako v sobotu, aj tento raz bolo na programe hlavne hlasovanie. Tento raz však už nehlasovali porotcovia a pozvaní hostia, ale široká verejnosť. Na výber mali z tých istých automobilov. Výsledky sa dozvieme čoskoro. V obrovskom areáli bol neskutočný pretlak ľudí a fotenie sa stalo takmer nemožným. Stále však panovala uvoľnená atmosféra a s niektorými vystavovateľmi sa dalo urobiť aj celkom príjemný rozhovor. Sú medzi nimi totiž aj zhovorčiví a láskou k autám postihnutí ľudia, z ktorých entuziazmus priam srší.

Farman A6B
Farman A6B

Concorso sa v nedeľu zmenilo na veľké ihrisko, či rodinné stretnutie. Po sobotnom, trocha naškrobenom dni to prišlo vhod. Na trávnikoch posedávali mamičky s malými deťmi, pomedzi ľudí sa prepletali mladé páry a držiac sa za ruky, prezerali si nádherné vozidlá. Starší páni si so svojimi ženami, či azda milenkami popíjali chladené šampanské a posedávali pri svojich autách. Na zelenej tráve polihovali od slnka vyšťavení návštevníci a chladný vzduch z jazera Como dotváral tú nezabudnuteľnú letnú atmosféru.

McLaren M1-A a Ferrari Dino 206 S
McLaren M1-A Ferrari Dino 206 S

Pri Villa Erba mali svoju centrálu ešte dve vedľajšie exhibície. BMW vystavilo svoje pokreslené modely a nechýbala prehliadka motocyklov, ktoré majú svoje vlastné kategórie a aj jeden z nich sa stane tohtoročným najelegantnejším motocyklom roka 2015. Fotogalériu motocyklov pripravujeme.

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia