Súťaž elegancie v Suresnes

Hľadať

Suresnes Auto Retro 59

Turistická kancelária v Suresnes (mestská časť Paríža) zorganizovala počas víkendu 19. – 20. septembra automobilovú šou „Auto Rétro“ – akúsi malú súťaž elegancie. Na terase, odkiaľ je nádherný výhľad na Paríž, vystavili nádherné historické vozidlá.

Program bol jednoduchý. Návštevníci a účastníci si mohli počas dvoch dní vychutnávať a do sýtosti sa vynadívať na fascinujúce vozidlá. Pre deti bol prichystaný simulátor pretekárskeho auta, čo ich zabavilo tak, že ani jedno sa nestihlo počas návštevy šou nudiť. Majitelia vozidiel mali možnosť sa so svojimi autami prevážať po peknom mestečku, pozrieť si historické pamiatky alebo sa len ležérne prechádzať pomedzi konkurentov na súťaži.
 
Inzercia

 

Aby bolo všetko pekne po francúzsky, súťaž bola trocha chaotická. Na terase boli autá porozhadzované. Raz prišla na pódium trinástka a zrazu tam stála pätnástka. Výber poroty však schvaľujeme. Do top trojky sa dostali Triumph 2000 Roadster, Fiat 508 CS Mille Miglia a Citroën DS Roadster, o ktorom usporiadatelia a členovia jury povedali, že takú verziu ešte v živote nevideli. My sme sa v tom chaose nevyznali, veríme však, že sa v ňom vyznali aspoň organizátori. A keď nie, nuž, my sme si aspoň pozreli skutočne krásne vozidlá.

Prečítajte si tiež
Klenot medzi slovenskými zrazmi už roky organizujú v Piešťanoch.

Text a foto: Jacobo Almohada

Ochutnávka z galérie alebo kliknutím prejdite na celú galériu

CELÁ GALÉRIA

Inzercia