Targa Florio pripravuje stý ročník

Hľadať

Targa Florio

Targa Florio sú najstaršie preteky na svete a tento rok na sicílskych cestách oslavujú významné výročie. Storočnica sa však oslavuje 110 rokov od debutu.

Text: Jacobo Almohada Foto: TF

 
Inzercia

 

Prvý ročník sa išiel 6. mája 1906. Preteky sa nekonali počas svetových vojen a tak po 110 rokoch pripravili Automobile Club of Palermo a Automobile Club of Italy výnimočné podujatie – špeciálnu stú edíciu. V skutočnosti sa pôjdu počas jedného víkendu až štyri fascinujúce preteky: Targa Florio Classic, Targa Florio Historic Speed, Targa Florio Rally a Targa Florio Historic Rally.

Špeciálna edícia bola prvý raz svetu predstavená počas prestížnej parížskej výstavy Rétromobile 2016. Podrobnosti o pretekoch odhalili predseda Automobile Club of Italy Angelo Sticchi Damiani a predseda Automobile Club of Palermo Angelo Pizzuto.

Program podujatia je nabitý. Celý víkend odštartujú dve súťaže: Targa Florio Rally, tretie preteky z talianskeho šampionátu rally s koeficientom 1,5 (platné pre Asfalt Rally Trophy a regionálne majstrovstvá). Druhé podujatie je Targa Florio Historic Rally zo seriálu Italian Historical Car Rally Championship.

Historic Speed zase predstaví unikátne modely, ktoré si nefalšovaným revom starých motoršportových agregátov zaryčia na legendárnej trase z Floriopoli do Cesrda.

No Targa Florio Classic bude veľké a významné stretnutie tých najkrajších automobilov postavených v rokoch 1906 – 1970. Prenesie nás do čias, keď pretekali Fangio, Varzi, Minoia, Nuvolari, Merzario a Vaccarella.

Najstaršie preteky na svete sa konajú na Sicílii od 4. do 8. mája 2016.

1930-achille-varzi-su-alfa-romeo-attraversa-piazza-garibaldi-di-campofelice-e-vince-la-21_-targa-florio

Inzercia