Tatra 603X Coupé – bude existovať?

Hľadať

Slávna Tatra 603 mohla mať nástupcu, na ktorom pracovali konštruktéri na Slovensku. Nakoniec nezabodovali a vedenie Tatry uprednostnilo taliansku dielňu Vignale, ktorá s využitím niektorých technických riešení práve z chystaného slovenského modelu, predstavila limuzínu Tatra 613.

Na Slovensku sa však nedávno sformoval tím, ktorý pracuje na reinkarnácii Tatry 603X, no v doteraz na živo neexistujúcej verzii kupé. Na projekte pracujú: koordinátor Maroš Schmidt, ktorý sa veľkou mierou zaslúžil o jeho vznik, autor pôvodného návrhu Ján Cina, Tibor Sýkora a Ján Oravec (ml.). Modernú technológiu, o akej v 60. rokoch mohli vo fabrike iba snívať, 3D modelovanie, vizualizáciu a animácie má na starosti Tomáš Malý. Model v mierke 1:4 zrealizovali Peter Zelman a Juraj Mitro. O projekte vznikne aj film, ten dávajú dokopy Palo Jelenek, Maroš Schmidt a Juraj Látečka. Projekt finančne zastrešuje J&T Banka.

Chcete vedieť o Tatre 603X, jej pohnutej histórii i možnej svetlejšej budúcnosti viac? Čítajte magazín Veterán SK číslo 8/2018.

Inzercia