Taxikár

Hľadať

taxi driver

Film týždňa je ovenčený nomináciami a aj medzi divákmi si získal veľa dobrých recenzií. Nízke mravy, trauma z vojny, násilie a drogy. Americký thriller vás zavedie do sveta, kde vládne obyčajný život.

 
Inzercia

 

Travis Bickle je veterán z vietnamskej vojny, z ktorej v sebe stále živý traumu. Trpí nespavosťou, a tak hľadá činnosť, ktorá by mu vyplnila čas. Zamestná sa ako taxikár a v aute, pri ťukajúcom taxametri, sa vydáva do ulíc, kde vládne násilie, drogy a bujnie prostitúcia. Vojaka to utvrdí v jeho predstavách o úpadku ľudstva a rozhodne sa k radikálnym činom. Prenajme si zbraň a dráma sa môže začať. Pri pozeraní Taxikára sa dostanete do víru hnusu civilizácie, špiny ľudstva, nízkych mravov a brutality ulice.

Originálny názov: Taxi Driver
Réžia: Martin Scorsese
Scenár: Paul Schrader
Kamera: Michael Chapman
Hudba: Bernard Herrmann
Hrajú: Robert De Niro, Jodie Foster, Cybill Shepherd, Albert Brooks, Harvey Keitel, Peter Boyle, Harry Northup, Leonard Harris, Martin Scorsese
Film je z roku 1976

V hlavných úlohách sa objavili mladučký Robert De Niro, Jodie Fosterová a obaja si vyslúžili za svoje výkony uznanie. V roku 1977 film získal nomináciu na Oskara za najlepší film, nominácie na Oskara získali aj Rober De Niro aj Jodie Fosterová. Nomináciu na Oskara má aj Bernard Herrmann za hudbu. De Niro má za film aj nomináciu na Zlatý Glóbus, rovnako má nomináciu na Zlatý Glóbus Paul Schrader za najlepší scenár. Ešte v roku 1976 si film a jeho režisér odniesli z MFF Cannes Zlatú Palmu.

Pozrite si tiež
Go, Trabo Go!

Trailer

Film (jeho plná verzia je spoplatnená)

Iľja Savoj

Inzercia