The California Kid

Hľadať

The california kid

Film týždňa dnes patrí rebelovi a ako je známe, každý rebel si nájde svojho policajta a tiež milú babu. The California Kid je presne z tohto súdka – oddychovka, ktorá neurazí a pre milovníkov starých amerických kár je to ideálny kúsok na pokojné nedeľné neskoré popoludnie či večerný film.

Text: Iľja Savoj


Réžia: Richard T. Heffron
Hrajú: Martin Sheen, Vic Morrow, Michelle Phillips, Stuart Margolin, Nick Nolte, Janit Baldwin, Barbara Collentine, Joe Estevez, Monika Henreid, Norman Bartold, Gavan O’Herlihy
Film je z roku 1974

V malom kalifornskom zapadákove Clarksburg, za ktorým sa kľukatí nebezpečná, ale krásna cesta zvádzajúca na rýchlu jazdu, žije jeden šerif a na rýchlych vodičov, prekračujúcich rýchlosť vie byť tvrdý – a to až tak, že ich dokáže neľútostnou rýchlou naháňačkou donútiť k chybe. Noviny píšu, že cesta za Clarksburgom si ročne vyžiada nezvyklo veľa obetí.

Po jednej z naháňačiek s tragickým koncom sa na scéne objaví hot rod s rebelom Martinom Sheenom a príbeh môže začať. Policajt, ktorý prišiel pri autohavárii o rodinu, sa chce pomstiť všetkým, ktorí čo i len trocha porušia rýchlostný limit, na zrýchlenom súdnom konaní im nechá napariť poriadne pokuty alebo sa s nimi naháňa po tamojších cestách.
 
Inzercia

 
Michael McCord (Martin Sheen) prišiel v jednej z pomalých zákrut za Clarksburgom o brata, mladého námorníka, tak sa vydal do mestečka jeho záhadnú smrť vyšetriť. Do cesty sa mu hneď zapletie policajt, o niečo neskôr milá slečna a hodina a pol plná naháňačiek, búračiek, rebélie, lásky má všetky správne ingrediencie.

Pekelný anjeli, najznámejší motorkársky klub na svete a Jack Nicholson

Hlavnou hviezdou je jednoznačne Martin Sheen, no neprehliadnuteľný je aj jeho hot rod, ktorý je postavený na báze Fordu z roku 1934. Policajný šerif zase jazdí na dlhočiznom Plymouth Belvedere z roku 1957. V snímke sa však mihne viacero nádherných amerických klasík. Film je posadený do obdobia konca 50. rokov, takže o burácajúce veľkoobjemové motory nie je núdza – zvuk audia treba zvýšiť hlavne, keď naštartuje Sheen svoj Ford alias California Kid.

Celý film

Inzercia