The Girl On A Motorcycle

Hľadať

The Girl On A Motorcycle

Film týždňa je romanca postavená na dvoch pekných tvárach. Snímka s lámačom ženských sŕdc Alaina Delona a pôvabnej Marianne Faithfull vyzerá ako filmový experiment, než premyslené a hodnotné dielko. Ale sezóna sa blíži, motocykle ožívajú, tak prečo nie?!

Text: Iľja Savoj

U nás je film známy ako Dievča na motocykli, najpríznačnejšie pomenovanie však má vo Veľkej Británii – Naked Under Leather. Nádherná Rebecca, zamilovaná do príťažlivého Daniela, je hlavnou hviezdou kamery, ktorá ju miluje a nespúšťa z nej objektív. Vy si tak ľahkosť bytia zamilovanej krásky vychutnáte naplno. Oboch spája láska, závislosť na tom druhom a naopak, rozdeľuje ich hranica medzi Francúzskom a Nemeckom.

 
Inzercia

 

Lásky na diaľku to nikdy nemajú jednoduché a veľa z nich časté odlúčenia neprežijú. Napriek veľkej snahe, silnej túžbe a tom prvom pocite, že sa to dá, skrachujú. Daniel preto kúpi svojej milovanej manželke na výročie svadby motocykel a Rebecca si na ňom rada vychutnáva rýchlu jazdu. Vždy sa do koženej kombinézy natiahne nahá a vyrazí na spanilú jazdu za Danielom… až kým.

Réžia: Jack Cardiff
Kamera: Jack Cardiff
Hrajú: Alain Delon, Marianne Faithfull, Roger Mutton, Marius Goring, Catherine Jourdan, Jacques Marin, Marika Rivera, Robert Rietty

Film je plný zaujímavých, ale na druhej strane aj dosť gýčových a prestrelených záberov, plných všelijakých farbičiek. Dej je najlepší, ak si ho dáte niekedy po nedeľnom obede alebo ako večernú uspávanku – aspoň sa nedočkáte smutného konca. Snímka je však krásnou ukážkou, ako dokáže jazda na motocykli a intenzívne zážitky počas túlania sa krajinou a pri rýchlej jazde vyburcovať túžbu a silu lásky k cieľu cesty 🙂

Pekelný anjeli, najznámejší motorkársky klub na svete a Jack Nicholson

Ukážka

Záverečná scéna

Inzercia