TOP akcie roka 2015

Hľadať

Gajarsky Ficak 06

Cestovali sme po Európe zo západu na východ, Slovensko sme križovali hore-dole, doľava-doprava. Najazdili a nalietali sme tisíce kilometrov, urobili desaťtisíce fotografií a rozdali stovky vizitiek. To všetko pre veteránske podujatia, aby sme našim čitateľom priniesli zaujímavé čítanie.

 
Inzercia

 

Keď sme plánovali rozpis akcií, na ktorých sa zúčastníme, tak Slovensko malo jediný kľúč – budeme na všetkom, čo stihneme. Ostatnú Európu sme rozdeľovali inak. Popri známym a dôležitým akciám sme do plánov ciest primiešali aj menej známe, o ktorých ste azda nikdy nepočuli. Ktoré z akcií najviac zaujali vás?

Na absolútnom vrchole všetkých akcií sa vyskytol prvý ročník Gajarského fičáku. Podujatie to bolo skromné, mladé a skvele spojené s Gajarským jablko-braním. Napriek tomu ho čítalo najviac čitateľov. Boli sme jeho súčasťou, mali tam svoj stánok a užili si ho naplno. Veď o tom svedčí aj naša reportáž z miesta činu. Venovali sme mu aj nemalú marketingovú podporu a vysoká čítanosť je odmenou pre nás a hlavne pre organizátorov. Veľké množstvo čitateľov mali aj pravidelné výstupy z bratislavských stretnutí Mustang Clubu. Boli dokonca rovnako úspešné, ako seriál reportáží z nemeckého veľtrhu v Essene. Trojkou medzi slovenskými zrazmi v našej štatistike čítanosti sa stalo stretnutie hasičských Avii na horných Kysuciach. Aj tam sme boli a tiež sme mediálne podporili snahu organizátorov. Preto sme radi, že sa akcia podarila a aj medzi vami si našla množstvo zvedavcov, ktorí chceli zistiť, ako sa bavia dobrovoľní hasiči. Hasičom na chrbát dýchajú v štatistikách Piešťanské zlaté stuhy.

Gajarské hodovanie Gajarsky Ficak 44
Na záverečný americký piatok prišiel aj Knight Rider Fridays September 26
Piešťanské Zlaté stuhy sú slovenský klenot Isotta Fraschini Zlate stuhy
Nezabudnuteľný Essenessen 2015
Hasiči spôsobili na Staškove rozruch
Hasici dermek 05

Zo zahraničných podujatí vás najviac zaujala súťaž elegancie pri talianskom jazere Como. Bolo to exkluzívne stretnutie, ktoré si svojou dlhou históriou a výbornou organizáciou už dávno vytvorilo pevné miesto vo svetovej špičke obdobných podujatí. Priniesli sme však aj zaujímavé fotky z Les Heures Grandes vo Francúzsku, svetového International Mini Meeting v Litve a samozrejme, Mille Miglia. Boli sme sa pozrieť aj na českých Legendách a rakúskom HistoCupe v Brne.

Pred Villa d’Este prišiel aj Orlando Bloom
Orlando Bloom

Nezabudnuteľné legendy na jednom mieste LesGrandesHeuresLinasMontlhery 02
Rakúsky HISTO CupHisto Cup 2015_48
Malé autá, veľká párty aces of mini 2015 06
Mille Miglia 2015 – najkrajšie momenty Mille Miglia 2012 Best Off
Legendy nesklamali
Legendy 2015

Reportáže z podujatí patrili tento rok k najčítanejším článkom na Vintage District a aj v ďalšom roku sa im budeme venovať veľmi pozorne. Venujeme im celé víkendy, precestujeme viac ako tento rok a opäť sa s vami budeme veľmi radi stretávať. Tešíme sa na vás.

Text: Samuel Vanko
Foto: archív VD

Inzercia