Umenie a elegancia 2015

Hľadať

Umenie a elegancia Tomasov 29

Art Hotel Kaštieľ v Tomášove v spolupráci s Veterán klubom Bratislava usporiadal vo svojich priestoroch prvý ročník stretnutia zberateľov a milovníkov historických vozidiel s názvom Umenie a elegancia.

Tento rok si prvé ročníky doslova vychutnávame. S radosťou sme sledovali Jazdu okolo Súľovských vrchov a počas prvého septembrového víkendu sme nevynechali ani návštevu romantického kaštieľa v Tomášove, kde sa konal prvý ročník podujatia Umenie a elegancia. Boli sme veľmi zvedaví, aké vozidlá sa prídu ukázať. V bratislavskom kraji a jeho okolí je totiž veľa skvostných kúskov. Navyše aj prostredie je lákavé. Pekný kaštieľ a obrovská záhrada okolo neho boli prísľubom noblesného zážitku. A to všetko bolo umocnené počasím, ktoré sa nad Tomášovom zmilovalo a vypršalo sa v Bratislave.

Pokračovanie článku pod reklamou
Black Bill by VD_small

Veru, naše očakávania sa naplnili. Na zelenej ploche boli zaparkované autá, ktoré v sebe niesli príbehy zo začiatku minulého storočia, ukázali sa aj filmové celebrity ako Citroën DS, nechýbali aerovky, staré Tatry, Pragy, americké svaly ani anglickí džentlmeni. Popri nich sa predviedli motocykle a pomedzi vozidlá neustále chodili návštevníci či zvedavci veľakrát s malými deťmi. Od majiteľov klasikov sa dali rozoznať oblečením. Poniektorí veteranisti sa navliekli do dobového ošatenia, čo nenútene dotváralo celú atmosféru.

Prečítajte si tiež
Jazda okolo Súľovských vrchov sa vydarila

Stretnutie na nás zanechalo veľmi dobrý dojem a tipujeme, že nad druhým ročníkom nebude visieť žiadna otázka, ale jednoducho bude.

Text a foto: Samuel Vanko

Foto-ochutnávka z akcie alebo prejdite rovno na celú galériu z podujatia

CELÁ GALÉRIA

Inzercia