Retro čiapka

17.00

Čiapka je štýlový doplnok, ktorý spestrí každodenný outfit. Nosia ju golfisti, kávičkári, vodiči, muži, ženy, deti.. Je skvelá, moderná a stále vintage, nezľakne sa dobového oblečenia a bude vás hrdo reprezentovať aj v historickom vozidle. Stačí si dobre vybrať.

Katalógové číslo: - Kategórií:

Popis

Kedysi čiapka patrila robotníkom, umývačom topánok, taxikárom. Postupne si vypracovala kariéru ako z amerického filmu – jedna z najznámejších čiapok starej školy – Gatsby alebo (toľko prezývok ste nemali ani na základnej škole) – Baker Boy, Bandit Cap, Apple Cap, Eight Piece Cap, Page Boy, Applejack či Poor Boy Cap a tiež Newsboy… 

Tento štýl bol populárny koncom 19. a začiatkom 20. storočia. Čiapku nosili chlapci, ale aj muži najmä v Európe a USA. Spočiatku boli pokrývkami hlavy nižších tried, no v priebehu niekoľkých rokov sa vyšplhali vyššie a stali sa takpovediac absolútne univerzálnymi čiapkami na každú príležitosť a pre kohokoľvek (aj keď významnejšie postavení muži nosili Gatsby skôr na záhradné párty a nie na obchodné stretnutia). Či žobrák alebo obchodník, či umelec alebo robotník, všetkých do prvej polovice 20. storočia zdobila tá istá čiapka, rovnaký štýl na milión spôsobov. 

Ďalšie informácie

Farba

bledosivá, čierna, hnedá pásiky, krémová, modrá