Veterán SK 09/2021

3.00

Poriadne horúce číslo sa nesie v znamení legendárnych pretekov 1000 míľ československých, ktoré už niekoľko rokov, v reinkarnovanej podobe, zdobia kalendár českých a slovenských podujatí. Na vlastnej koži sme si vyskúšali, aké je to zápasiť s časom i technickými poruchami. Trať sme absolvovali v Tatre 87. Doviezli sme si cenné skúsenosti, množstvo zážitkov, ale aj niekoľko príbehov. Zo štartového poľa sme napríklad vytiahli Aero 750 Sport Coupé, ktoré vzniklo práve kvôli týmto pretekom.
Našli sme motocykel, ktorý patril k najpredávanejším československým motorkám 90. rokov v Československu – ČZ Roland vznikla na Slovensku a dnes si našla miesto v múzeu dopravy. Do investičného tipu sme vybrali vášnivý FIAT X1/9 a v Taliansku sme ostali aj v príbehu o Alfe Romeo 12C Prototipo. Pochodili sme niekoľko podujatí – v septembrovom vydaní nájdete spomienku na Beskyd Rallye, stretnutie veteránov na Duchone a očkom sme nakukli aj na luxusné Piešťanské Zlaté Stuhy.
Pozhovárali sme sa s mladým Veteranistom Leom Petrovičom, ktorý pričuchol k starým plechom v ranom detstve, povozili sme sa v unikátnom prototype Škoda 440 Karosa a v rubrike Velo sme zisťovali, akú históriu majú svetlá na bicykloch.

Kategórií: Značky: ,

Popis