Vespu miluje celý svet

Hľadať

Vespa Indonezia

Skvelá slovenská fotografka Mária Candráková sa pri potulkách za dobrou reportážnou fotografiou zrazu ocitla uprostred vášnivých motocyklistov a nenechala sa zaskočiť.

Inzercia

FASCINUJÚCI PRÍBEH TALIANSKEJ LEGENDY

KÚPIŤ ČASOPIS

Na indonézskom ostrove Lombok sa každé dva mesiace stretnú skútristi, aby sa pozhovárali, zasúťažili si, ale hlavne sa zabavili. Majú jedného spoločného menovateľa – skútre značky Vespa v rôznych verziách a doma upravených unikátoch. Tancujú, súťažia, ale hlavne sa zabávajú. Kto zvládne najpomalšiu jazdu, kto rýchlejšie naštartuje staručký skúter alebo ako ďaleko sa dostane s vypnutým agregátom nie je to najdôležitejšie. Jediný skutočný cieľ stretnutia je skrytý niekde inde. Účastníci sa stretávajú aby strávili príjemný čas s priateľmi a poobzerali si záplavu upravených, hrdzavých, ale aj výnimočne pekných skútrov Vespa.

Nie je dôležité na čom jazdíte, ale či jazdíte srdcom. Indonézski majitelia motocyklov Vespa to dotiahli do dokonalosti. Aj keď taliansky skúter nie je rýchly strelec, štýlu ma na rozdávanie. Zvučné meno a legendárna história láka motocyklistov na celom svete. V Indonézii znamenajú skútre Vespa veľa a pôsobia pyšne. Staršie ročníky sú nedostatkový tovar. Dokonca až tak, že je ľahšie ho zdediť, ako si nejaký kúpiť na inzerát. Ak sa už skúter nájde v predaji, stojí od 3 do 25 miliónov rupií (1 € = 14 662 IDR).

Vychutnajte si jedinečnú fotoreportáž, ktorá vás zavedie do sveta, kde vládne pocit šťastia a slobody v celkom inej forme, na akú sme zvyknutí v Európe.

Text: Samuel Vanko
Foto: Mária Candráková

Inzercia