Villa dˈEste nepatrí len starým plechom

Hľadať

Mazda RX Vision 04

Hoci je súťaž elegancie Concorso dˈEleganza Villa dˈEste známa najmä pre to najchrumkavejšie zo sveta historických vozidiel, každoročne sa o srdcia hostí a porotcov snažia aj hypermoderné koncepty. Tento raz sa medzi prototypy zatúlal aj jeden Japonec.

Text: Samuel Vanko Foto: Samuel Vanko, Gudrun Muschalla

Do súťaže bolo prijatých päť prihlášok. Svoje prototypy predstavili Renault, Aston Martin, Bugatti Automobiles, Pininfarina, Touring Superleggera a Mazda Motor Corporation. Prototypy nemajú o záujem okolia núdzu. Obliehajú ich mladučkí diváci, ktorých láka vizuálna príťažlivosť a detinská zvedavosť, pristavia sa novinári, aby si spravili netradičnú fotku vozidla, ktoré videli niekde na autosalóne a obkukujú ich aj samotní súťažiaci, zvedaví či sa bude dať do niektorého z konceptov v budúcnosti investovať.

Inzercia
REKLAMA NA VOMACKU TRICKA

Alpine Vision

Hovorí sa o ňom ako o vyzývateľovi super talentovanej Alfy Romeo 4C. Pri vývoji vraj pomáhali aj chlapci z Lotusu. Na živo je koncept však trocha utiahnutý a oproti ostatným zúčastneným pôsobí smutne. A to až tak, že som si ho neodfotil!!:(
Alpine vision

Aston Martin Vanquish Zagato Concept

Dvojdverové kupé vyzerá moderne a Aston stavil na ikonickú DB4 GT Zagato. Najmä zadné partie si zaslúžene získali oči zvedavcov. Veríme, že sa z konceptu čo najviac detailov prenesie aj do skutočnej produkcie automobilky.

Bugatti Vision Gran Turismo

Pôvodného dizajnu, ktorý je už opozeraný sa Bugatti nezbavilo. Nalepilo naň však toľko perverzných dizajnových prvkov, koľko sa zmestilo na obrovskú skicu. Z každého detailu auta na vás vyskočí niečo prehnané, preexponované, krikľavé. Bugatti vyzerá brutálne, to sa mu nedá zobrať. Je však pravdepodobné, že na skutočné preteky sa táto beštia nedostane a ostane len v rovine virtuálne reality.

Pininfarina H2 Speed

Superšportový koncept hlása zelené myšlienky aj pre tie najrýchlejšie pretekárske automobily. Na pohon má slúžiť vodík a prvý raz sa odborná verejnosť s touto zelenou snahou stretla na autosalóne v Ženeve 2016. Výkon H2 Speed má dočiahnuť na 364 kW (takmer 500 konských síl).

Alfa Romeo Disco Volante by Touring

Jednoznačné odkazy v minulosti automobilky v sebe nesie Disco Volante, koncept, o ktorý sa postarala spoločnosť Touring Superleggera. Dizajnérom sa podarilo skĺbiť typické prvky automobilky so svojou predstavou o otvorenom športovom vozidle.

Mazda RX Vision

Veľmi zásadne vyzerá japonské kupé Mazda RX Vision. Ako je o výrobcovi známe, dokáže do série dotiahnuť autá vizuálne veľmi blízke konceptom, za čo do Japonska posielame zdvihnuté palce. Červené nízke dvojdverové kupé vyzerá veľmi odvážne a hypnoticky. Napriek tomu, že to nie je žiadna novinka, aj tento raz sa od neho veľmi ťažko odtŕhali oči. Veru je to tak, už nejaký čas im v Hirošime ide karta.

Inzercia