Vintage District hlasuje na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Hľadať

hlasovanie concorso 03

V Taliansku sa v máji dejú veľké veci. Krátko po Mille Miglia, ktorá lomcovala Talianskom minulý týždeň, sa na brehu talianskeho jazera Como stretnú azda tie najkrajšie historické automobily sveta. A Vintage District je pritom.

Bulvár by mliaskol, že predsa pri jazere Como má dom slávny George Clooney. Milovníci historických vozidiel však vedia, že v roku 1929 sa tu uskutočnil prvý ročník prehliadky pomaly sa rozbiehajúceho a magického automobilizmu. Presne 1. septembra Automobile Club of Como usporiadal „Coppa d’Oro Villa d’Este“. Začatá tradícia sa síce skončila v roku 1951, no v roku 1995, už pod novým menom Concorso d’Eleganza Villa d’Este, sa vrátila späť. V krásnom prostredí okolia jazera, pod tradičným hotelom, kde sa všetko začínalo, sa cez víkend 23. – 24. mája ukáže približne 50 áut, aby bojovali o titul. Ako je zvykom v Taliansku, návštevníci pravidelne chodia na rôznorodých automobilových skvostoch, a tak sa máme na čo tešiť aj pri návšteve parkoviska.

Súčasťou podujatia je aj verejné referendum, voľba veľkej “poroty”, zloženej z návštevníkov a pozvaných hostí. Tento rok je plebiscit obohatený aj o slovenský hlas z Vintage District. Na všetko dohliada oficiálna porota zložená z usporiadateľov a partnerov, ktorá má záverečné a hlavné slovo a, samozrejme, postará sa aj o vyhlásenie výsledkov.

Text a foto z miesta činu: Samuel Vanko

Inzercia