Začne Tatra znova vyrábať osobné autá?

Hľadať

tatraokan-02

Tatra vraj zvažuje svoj návrat na trh s osobnými automobilmi. Odvážny krok by chcela podniknúť s reinkarnovaným modelom Tatraplan.

Text: Samuel Vanko Foto: autor, archív

Inzercia
never-stop-riding-banner

Informáciu priniesol český týždenník Ekonom, odvolávajúci sa na neoficiálny zdroj. Ten tvrdí, že Tatra chce postaviť pravdepodobne model T- 600 Tatraplan, ktorému by v automobilke implantovali najmodernejšiu technológiu, pričom by zachovali štýl karosérie.

Kopřivnický Tatraplán patril do strednej triedy a vyrábal sa v rokoch 1948 – 1952. Známy je najmä pre svoje prúdnicové tvary. Na pohon slúžil vzduchom chladený štvorvalec, ubytovaný pod typicky klesajúcou zadnou časťou vozidla. Ekonomický týždenník Ekonom však pokračuje vo svojich predpovediach ďalej a odhaduje produkciu len na niekoľko desiatok vozidiel ročne, ktoré by sa mohli predávať za cenu okolo 100 000 eur.

Myšlienka to veru nie je zlá. Tatra nikdy nebola lacná, a tak nikto od nej nemôže čakať, že sa z ničoho nič zosunie do mainstreamu. Fakt, či má dizajn pochádzajúci zo 40. – 50. rokov šancu uspieť, nám prezradia až prípadní klienti. Pre milovníkov kopřivnických vozidiel, fanúšikov motorizmu a obdivovateľov historických automobilov je jedna z najlepších motoristických správ tohto roka.

Zdroj: http://ekonom.ihned.cz/c1-65538530-tatra-zvazuje-navrat-na-trh-osobnich-aut-chce-oprasit-tatraplan

Inzercia