Životné dielo?

Hľadať

Možno sa to pri pohľade na niektoré veterány, ktoré boli doslova postavené okolo nájdenej kľučky dverí, nemusí zdať hrdinstvo, ale určite stojí za povšimnutie. Čo ste ochotní spraviť pre splnenie snov?

Napríklad 17 rokov skladať auto? Istý Ken Imhoff sa pri pozeraní filmu Cannon Ball Run zaľúbil do hranatého Lamborghini Countach. Možno by si ho aj kúpil, no musel by predať dom, všetko v ňom a ešte si veľa peňazí požičať. Zobral to preto z inej strany. V roku 1990 sa pustil do odvážneho a tvrdohlavého projektu – rozhodol sa, že si postaví svoj vlastný Countach. Najskôr skonštruoval drevený rám, potom vytvaroval hliníkové panely karosérie a do jeho útrob vopchal V8 z Forda s výkonom 514 k. Práce na kópii Lamborghini skončil v roku 2007. Po ukončení stavby prišla ďalšia výzva. Ken staval Lambo v suteréne domu a dostať ho von nebolo jednoduché. Aby Countach vytiahli, musel nechať vybúrať stenu.

Pre Imhoffa to však nebolo šťastné obdobie. Do prác sa pustil s entuziazmom, postupne však strácal pevnú pôdu pod nohami, prepadol depresiám, zápasil s alkoholom, prišiel o manželku, o veľa peňazí a teraz ako jediný spôsob terapie vidí predaj svojho vysnívaného auta. Kto vie, či nemal rovno na začiatku predať ten dom, všetko v ňom a ešte si požičať.

Inzercia