Zjazvená ČZ

Hľadať

Majky našiel túto čezetu v šope. Zavolal mi, aby som sa prišiel pozrieť, či z nej niečo bude. Videl som ju a vyriekol prosbu, aby ju nerenovoval.

Text: Samuel Vanko Foto: autor

Páčia sa mi stroje, ktoré majú pekný lak, chrómy ako zrkadlo a čalúnenie akoby vyšlo z fabriky. No oveľa viac sa mi páčia mašiny, ktoré voňajú príbehmi a majú jazvy z bytia. Napísal som páčia? Nie! Ja som nimi priam posadnutý.

 
Inzercia

 

Presne taká je ČZ 125 453 Standard z roku 1961, ktorú jej súčasný majiteľ Majky vytiahol zo slamy. Má na chrómovaných častiach zrnká hrdze, lak je trocha drsný a na sedadle sú dokonca absolútne bombastické trhliny, ktoré nejaký macher zošil exkluzívnym vzorom. Motor potrebuje trocha zoštelovať, no funguje. Prečo by aj nie, veď tento motocykel má povesť spoľahlivého držiaka.

tabulka CZ 125 Majky, utri z výfuku tú špinu, jednobuch nakopni a jazdi! Možno sa ti v hlave budú motať tie nenávistné ohováračky: videl si to, aký má šrot, pozri, to je hrdzavé, počúvaj ma, ten Majky sa zbláznil, chodí na čezete, ktorá má roztrhané sedadlo, to kedysi… Zahoď to za hlavu a začni dopisovať do otvorenej knihy tvojej ČZ ďalšie kapitoly. Len tak uchováš jej hodnotu, vôňu dažďa a túlavú motorkársku dušu.

Toto BMW vás dostane. Otvoriť

CZ 125 1961
CZ 125 1961

CZ 125 1961 CZ 125 1961

Inzercia